Radka Husáková
Připravili jsme seznam důležitých bodů, které vám usnadní najít novou práci díky sociálním sítím. Jdeme na to!
Napište na Twitter příspěvek: „Aktualizovala jsem si svůj životopis. Momentálně hledám práci v oboru Public Relations.“ Uveďte, v jaké oblasti chcete pracovat a připojte link např. na váš životopis na LinkedIn. Třeba někdo z vašich sledujících právě potřebuje někoho, jako jste vy, nebo o něčem ví a doporučí vás.
To, že hledáte novou práci rozhodně není ostuda. Řekněte to na svém profilu přátelům. Uvidíte, pravděpodobně to budou oni, kdo bude mít větší tendenci vám pomoct než formální konexe na LinkedIn.
Posbírejte si reference od kolegů a předchozích zaměstnavatelů a přidejte si je ke svým popisům pracovních pozic.
Mnoho personalistů má na LinkedIn dobře propracovaný profil, možná jsou aktivní i na Twitteru a zde jejich profil bude veřejný. Vyhledejte ho, navažte s ním kontakt. Budete u pohovoru o krok napřed. Na LinkedIn využijte pokročilé vyhledávání.
Sledujte firmy, staňte se členem odborných skupin, možná i právě zde váš personalista hledá. Pravidelně přispívejte a účastněte se diskuzí. Jednak poroste hodnota vašeho profilu a personalista navíc takovou aktivitu ocení.
Už v hlavičce vašeho životopisu publikujte link na profil na sítích LinkedIn a Twitter. Facebook není nutný, ten slouží spíše pro osobní účely. Buďte ale aktivní na Twitteru, ať personalista vidí, o co se zajímáte.
Pro získání nové práce potřebujete poznat nové lidi. Začněte na Twitteru sledovat personalisty, zaměstnance z dané firmy nebo jejich firemní stránky. Komentujte jejich příspěvky a snažte se zaujmout. Podobným způsobem jsem začala psát pro Golfchannel.cz. Na jejich web do čtenářské sekce jsem publikovala různé příspěvky. Jakmile hledali redaktora, ozvala jsem se a měla jsem už dobře našlápnuto a za pár dní první článek na jejich webu.
Personalisté vás vyhledávají. Vyplňte si perfektně váš profil na LinkedIn, který se po zadání vašeho jména objeví ve vyhledávání. Do profilu, ale i do popisku pod jménem, napište klidně konkrétně „hledám pracovní příležitost v PR“. Usnadníte tak personalistům práci. Pokud tam budete mít napsáno „account manager v XY firmě“, rozhodně to nepůsobí dojmem, že hledáte nové uplatnění.
1. Hledám prácI: Rady při hledání nové práce, které skutečně fungují
3. Hledám práci: Jak může vaše PR na sociálních sítích ovlivnit budoucí zaměstnání?
Pokud právě hledáte práci v PR, podívejte se na aktuální pracovní pozice, pro které hledáme nové kolegy.